İçerik Pazarlama

İçerik Yönetimi Nedir? Nasıl Yapılır? Neden Önemlidir?

Marka stratejinizi çıkarttınız. Ekibiniz sağlam ama bir şey eksik? İşte bu noktada sahaya çağırmanız gereken oyuncu içerik yönetimi, yani saf yaratıcılıktır…

Yaptığınız iş veya sattığınız ürün ne olursa olsun, haliniz ve tavrınızla, sektörde sizi bir köşeye oturtacak eşsiz içerik yönetimi elementlerine sahip olmalısınız.

Bu elementler, satışa yönelik veya prestij amaçlı reklamlardan tutun da yaptığınız bir gönderiye gelen yoruma cevap verme üslubunuza kadar önemlidir. İçerik yönetiminde markanızın hedef kitlesini iyi tespit edip, (ç)alıntı bir tarz yansıtmıyor olduğunuzdan emin olarak, yine eşsiz gönderiler yapmanız gerekmektedir. Eğer ki sahnede kalıcı bir oyuncu olarak yer almak istiyorsanız içerik yönetiminde bunlar, es geçmenizin kesinlikle mümkün olmadığı ayrıntılar haline gelmiştir. İşte bu eşsizliği marka imajınıza uygun bir dille yansıtabilmenin, bir uzman görüşü almadan gerçekleştirilmesi fazlaca risk içeren bir hal almıştır.

Content Management
Content Management
Sürekli değişen bir dünyada, içerik yönetimi açısından kendi sektörünüzde olmasa bile başka bir markayla üslup açısından fazlaca benzeştiğiniz yönünde bir eleştiri alabilirsiniz.

Sosyal medyanın riskli olduğuyla ilgili duyumları çokça almışsınızdır. Sosyal medya kesinlikle ama kesinlikle affetmez. Çünkü sosyal medya ’Yeniden Kabileleşme Çağı’nı başlatan şeydir. ‘Yeniden Kabileleşme Çağı’yla birlikte tıpkı çok eski zamanlardaki gibi herhangi bir haber o topluluk içerisinde çok hızlı yayılmaktadır. Bu bilmeden gerçekleştiriyor olduğunuz benzeşme başınıza büyük dertler açabilir. Marka imajınız zedelenir ve insanlar sizden alış-veriş yapmak veya hizmet almak konusunda çekinik davranırlar.

Toplumun en basit kurallarından biridir; ‘’Özentileri kimse sevmez’’

Günümüzde bütün güçler tüketicinin elindedir ve içerik yönetiminde orijinalliğe duyulan saygı her şeyin üzerindedir. Bu size kayıtsız-şartsız bir itibar ve imaj sağlayacaktır. ‘’İşlerini yapıyorlar ve bir tarzları var’’ duyumunu almak. Belki de günümüzde bir marka için en iyi iltifat bu olabilir. Çünkü insanlar artık edindikleri üründen ziyade o ürünü edinirken deneyimledikleri tecrübeler ışığında karar vermekteler.

İçerik yönetimi, içerik yönetimi ve içerik yönetimi…

Günümüzde başarıyı sürdürecek olan anahtar tam olarak bu. Bu anahtarı size sağlayabilecek olan da bizleriz. Sizin yerinize tüm bu ayrıntıları düşüneceğiz ve siz de sadece müşterilerinize odaklanabileceksiniz. İşte tam da bu nedenlerle kreatif bir ajansla çalışmaya ihtiyacınız var. Bize ulaşın ve size bu konularda ihtiyacınız olacak bütün desteği sunalım.

Buna benzer daha fazla yazıya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Context Marketing Nedir, Content Marketing’le Farkı Nasıldır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı